Moja cesta ku koučingu

O mne


Sprevádzam ľudí pri hľadaní vlastnej autenticity a posilňovaní otvorenej komunikácie. Verím, že autentickí a otvorení ľudia si budujú úprimné vzťahy a prirodzený rešpekt u iných.

Som človek, ktorý je zameraný na akciu a hľadanie riešení, som realistka, no verím v intuíciu ako dôležitý prvok našich rozhodnutí.  Zároveň je pre mňa dôležitý prítomný okamih, učím ľudí ako si ho pomocou mindfulness techník uvedomiť.   
  
Koučujem najmä leadershipové, manažérske ale aj osobnostné témy - baví ma sprevádzať manažérov, lídrov (a celkovo uvedomelých ľudí) na ich ceste k lepšiemu a spokojnejšiemu životu.
Mnohokrát len cítime, že zmena je potrebná. Som presvedčená, že koučing je tým nástrojom, ktorý nám môže pomôcť zorientovať sa v tom, čo chceme a potrebujeme k naplneniu svojich cieľov.
Väčšina mojich klientov je z  oblastí: Retail, banking & finance, real estate, IT, telco, medical, non-profit. Čosa týka pozícii sú to väčšinou jednotlivci a tímy na rôznych úrovniach riadenia: senior manažment – GM, CFO, CEO, stredný manažment, špecialisti, podnikatelia, lekári.
Moje predchádzajúce skúsenosti zahŕňajú:

Lektorka a školiteľka (od roku 2005) – kurzy a školenia na mieru, zamerané na firemných a individuálnych klientov.

Od roku 2011 pôsobím ako koučka, školiteľka a majiteľka jazykovej školy  Ambitions /neskôr LEKTORKA/

Od 09/2019 Executive Search Senior Consultant a koučka v Menkyna & Partners, od 04/ 2020 – externá koučka pre Menkyna & Partners.
Moje vzdelanie:

Výcviky akreditované ICF (International Coach Federation):     Transformačný koučing (Business Coaching Trained Coach)

MBSR – Mindulness Based Stress Reduction – 8 týždňový mindfulness výcvik

TA 101 (základný kurz Transakčnej analýzy)

Osobnostno - pracovná diagnostika: OPQ 32r (SHL Talent Measurement Assessment)

Vyštudovala som filozofiu a angličtinu na FiFUK, neskôr som vyštudovala Manažment na Fakulte manažmentu UK.  Tým, že som vyštudovaná filozofka a manažérka umožňuje mi to často krát iný pohľad na témy v biznise, nechýba mi kritické myslenie a odvaha ponoriť sa do hĺbky v rozvojových témach. 

Koučujem aktívne aj v angličtine.Moja misia


Ako kouč nesúdim a v dôvernom rozhovore sa viem dostať k jadru veci a nastaviť tak klientovi zrkadlo. Viem pomôcť pri hľadaní zmyslu bytia. A to v konečnom dôsledku prináša  radostnejšie existovanie v prítomnosti  a v pravde, bez pozlátka a očakávaní." Prijatie situácie, v ktorej sa nachádzame je najodvážnejším krokom ku zmene. "

Jaroslava Bernáthová, ICF coach